Straight and angle connector FS
Type WKV 35 FS
|Item no. 6043038
|EAN 4012196050116



Item no. / Type
6043038 / WKV 35 FS
Height
35 mm
Plate thickness
1,25 mm
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
Angle connector for cable trays with a side height of 35 mm.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Length | 145 mm |
|---|---|
| Width | 55 mm |
| Height | 35 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Suitable for cable tray system height | 35 mm |
| Version for | Angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,324 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Item no.
WKV 35 FS
35
1,25
6043038
WKV 35 FS
Item no.
6043038
Height
35
Plate thickness
1,25


