Straight connector A2
Type LVG 60 A2
|Item no. 6208846
|EAN 4012195065579



Item no. / Type
6208846 / LVG 60 A2
Height
60 mm
Plate thickness
1,5 mm
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Straight connector as external connector to connect cable ladders and fittings with a side height of 60 mm and continuous rail perforation.
The bolt fastening ensures the continuity of the equipotential bonding.
Technical data
Dimensions
| Length | 150 mm |
|---|---|
| Width | 28 mm |
| Height | 60 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 64x150 |
| Suitable for cable tray system height | 60 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 64x150 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Surface
Material
Item no.
LVG 60 A2
60
1,5
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
6208846
LVG 60 A2
Item no.
6208846
Height
60
Plate thickness
1,5
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301



