Straight connector FS
Type MKR SV FS
|Item no. 6066242
|EAN 4012195706847



Item no. / Type
6066242 / MKR SV FS
Width
23 mm
Height
8,5 mm
Colour
zinc
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Straight connector for straight connection of cable trays, according to the marine standard, with a side height of 15 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 100 mm |
|---|---|
| Width | 23 mm |
| Height | 8,5 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Suitable for cable tray system height | 15 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 16x29x60 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1428 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Colour
Item no.
MKR SV FS
23
8,5
Çinko grisi
6066242
MKR SV FS
Item no.
6066242
Width
23
Height
8,5
Colour
Çinko grisi


