Straight connector FS
Type RLVK 35 FS
|Item no. 6067085
|EAN 4012196065356



Item no. / Type
6067085 / RLVK 35 FS
Width
3,5 mm
Height
31 mm
Plate thickness
2 mm
Colour
zinc
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Straight connector for connections of cable trays and fittings with a side height of 35 mm.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Length | 100 mm |
|---|---|
| Width | 3,5 mm |
| Height | 31 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 2 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 100 x 31 |
| Suitable for cable tray system height | 35 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 35x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1507 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (4)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Colour
Item no.
RLVK 35 FS
3,5
31
2
Çinko grisi
6067085
RLVK 35 FS
Item no.
6067085
Width
3,5
Height
31
Plate thickness
2
Colour
Çinko grisi

