Straight connector FT
Type SLV 52 FT
|Item no. 7103532
|EAN 4012196635993



Item no. / Type
7103532 / SLV 52 FT
Height
10 mm
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Straight to connect cable ladders and fittings with a side height of 35 mm.
The bolt fastening ensures the continuity of the equipotential bonding.
Technical data
Dimensions
| Length | 170 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 10 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 170x40 |
| Suitable for cable tray system height | 35 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 170x52 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5625 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Surface
Material
Item no.
SLV 52 FT
10
Hot-dip galvanised
Steel
7103532
SLV 52 FT
Item no.
7103532
Height
10
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel



