Strain relief clip 7908
Type 7908 11 G
|Item no. 1442015
|EAN 4012195135555



Item no. / Type
1442015 / 7908 11 G
Material thickness
1 mm
For diameter
11
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Çekme yükünü azaltma kelepçesi 11mm
Technical data
Technical data
| Material thickness | 1 mm |
|---|---|
| For diameter | 11 |
| Halojen İçermez | evet |
| UV-resistant | evet |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | hayır |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Nominal diameter | 11 mm |
| Distance to the wall | hayır |
| Version for | İkili |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 11 mm |
| Clamping range D, max. | 11 mm |
| Boyut | 11mm |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0218 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material thickness
For diameter
Item no.
7908 11 G
1
11
1442015
7908 11 G
Item no.
1442015
Material thickness
1
For diameter
11

