Strain relief for mounting support
Type MTU ZE
|Item no. 7407844
|EAN 4012195113300



Item no. / Type
7407844 / MTU ZE
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
For mounting on the MTU 2 and MTU 3 mounting supports for strain relief of incoming connection cables.
Technical data
Dimensions
| Length | 68 mm |
|---|---|
| Width | 26,6 mm |
Technical data
| Etiket alanı | no |
|---|---|
| Çekme yükü azaltma imkanı | yes |
| Zemin kaplayıcı döşeme altı kablo kanalı için uygundur | yes |
| Zemin ile aynı seviyedeki kapalı döşeme altı kablo kanalı için uygundur | yes |
| Sıva üstü kasa için montaj deliği | no |
| Conta montaj seçeneği | no |
| Üst parçayı alt parçadan ayrı tutma seçenekleri | no |
| Taban sacı | no |
| Suitable for underfloor ducts | yes |
| Suitable for cavity floor installation | yes |
| Suitable for raised floor installation | yes |
| Lowerable to be flush-floor | no |
| Depth | 36 mm |
| With floor covering recess | no |
| Floor covering protection frame | no |
| Heavy-duty version | no |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | Jet black; RAL 9005 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1973 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Certificates (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
MTU ZE
7407844
MTU ZE
Item no.
7407844

