Support bracket AS 15
Type AS 15 11 FT
|Item no. 6421326
|EAN 4012196207732



Item no. / Type
Length
Width
kN de F
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Light-duty support bracket for infinitely adjustable fastening on IS 8 support.
The support bracket can be fastened to both sides of the I support.
The necessary clamping lug (item no. 6419015), including bolt and nut can be ordered individually for bracket widths 110–160 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 41 mm |
|---|---|
| Width | 110 mm |
| Height | 50 mm |
| Dimension A | 41 mm |
| Dimension B | 110 mm |
| Dimension H | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| EPD article | yes |
| Version for | Support bracket |
| kN de F | 1,5 kN |
| Boyut | B110mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Müsaade edilen konsol yükü altında konsol ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
mm olarak konsol uzunlukları ile yük eğrisi
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,6504 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6406122
Truss-head bolt with flange nut FType
FRSB 6x12 F
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (5)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
kN de F
Item no.
AS 15 11 FT
41
110
1,5
6421326
AS 15 16 FT
41
160
1,5
6421334
AS 15 21 FT
41
210
1,5
6421350
AS 15 31 FT
41
310
1,5
6421385
AS 15 41 FT
41
410
1,5
6421423
AS 15 51 FT
41
510
1,5
6421466
AS 15 61 FT
41
610
1,5
6421490
Width
AS 15 11 FT
Item no.
6421326
Length
41
Width
110
kN de F
1,5
AS 15 16 FT
Item no.
6421334
Length
41
Width
160
kN de F
1,5
AS 15 21 FT
Item no.
6421350
Length
41
Width
210
kN de F
1,5
AS 15 31 FT
Item no.
6421385
Length
41
Width
310
kN de F
1,5
AS 15 41 FT
Item no.
6421423
Length
41
Width
410
kN de F
1,5
AS 15 51 FT
Item no.
6421466
Length
41
Width
510
kN de F
1,5
AS 15 61 FT
Item no.
6421490
Length
41
Width
610
kN de F
1,5

