Support clamp, with cable tie seat
Type SCCT 1,5-4
|Item no. 1488301
|EAN 4012197392031



Item no. / Type
Length
Width
Height
Dimension L
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Support clamp for cable ties for mounting cables and pipes. Fastening through knocking onto steel girders. Cable ties not contained in scope of supply.
Technical data
Dimensions
| Length | 33 mm |
|---|---|
| Width | 28 mm |
| Height | 24 mm |
| Dimension L | 33 mm |
| Dimension W | 28 mm |
Technical data
| Hinged | hayır |
|---|---|
| Hinge, adjustable | hayır |
| Kırılma yükü | 0,22 kN |
| Fastening type | sıkıştırma |
| Connection type/component | Pipe/cable |
| Flanş kalınlığı min. | 1,5 mm |
| Flanş kalınlığı maks. | 4 mm |
| Boyut | 1,5-4mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Dimension L
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Item no.
SCCT 1,5-4
33
28
24
33
1,5
4
1488301
SCCT 4-10
38
40
32
38
4
10
1488303
SCCT 10-15
45
40
33
45
10
15
1488307
SCCT 15-20
44
40
33
44
15
20
1488311
Length
Width
Height
Dimension L
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
SCCT 1,5-4
Item no.
1488301
Length
33
Width
28
Height
24
Dimension L
33
Flanş kalınlığı min.
1,5
Flanş kalınlığı maks.
4
SCCT 4-10
Item no.
1488303
Length
38
Width
40
Height
32
Dimension L
38
Flanş kalınlığı min.
4
Flanş kalınlığı maks.
10
SCCT 10-15
Item no.
1488307
Length
45
Width
40
Height
33
Dimension L
45
Flanş kalınlığı min.
10
Flanş kalınlığı maks.
15
SCCT 15-20
Item no.
1488311
Length
44
Width
40
Height
33
Dimension L
44
Flanş kalınlığı min.
15
Flanş kalınlığı maks.
20
