Support construction for insulations, with bracket
Type SKA 05 VZ
|Item no. 7202436
|EAN 4012196839520



Item no. / Type
7202436 / SKA 05 VZ
Dimension B
217 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Suspension and fastening material, made of steel, to create the first support of pass-through installations in fire insulation. Mounting of the bracket on the wall, support of the installation using mounting rail.
The maximum distance of the mounting rail to the wall of 200 mm fulfils the requirements of most insulation systems.
The maximum distance of the mounting rail to the wall of 200 mm fulfils the requirements of most insulation systems.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 50 mm |
|---|---|
| Dimension B | 217 mm |
| Dimension H | 70 mm |
Technical data
| Type of accessory | Miscellaneous |
|---|---|
| Boyut | 500mm |
| Surface | galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,9815 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension B
Item no.
SKA 05 VZ
217
7202436
SKA 05 VZ
Item no.
7202436
Dimension B
217


