Support profile 100 FS
Type STP Z 1010 FS
|Item no. 6044581
|EAN 4012196341726



Item no. / Type
Length
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Support profile for holding up the walkable cable tray system BKRS from the floor. Installation must be performed on both sides of the Z profile during the process of securing the system so that it is held up.
Technical data
Dimensions
| Length | 100 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 100 mm |
| Dimension L | 100 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Material thickness | 2 mm |
| Boyut | 100x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,6806 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6406122
Truss-head bolt with flange nut FType
FRSB 6x12 F
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
STP Z 1010 FS
100
6044581
STP Z 1020 FS
200
6044583
STP Z 1030 FS
300
6044585
STP Z 1040 FS
400
6044587
STP Z 1050 FS
500
6044589
STP Z 1060 FS
600
6044591
STP Z 10300 FS
3000
6044596
Length
STP Z 1010 FS
Item no.
6044581
Length
100
STP Z 1020 FS
Item no.
6044583
Length
200
STP Z 1030 FS
Item no.
6044585
Length
300
STP Z 1040 FS
Item no.
6044587
Length
400
STP Z 1050 FS
Item no.
6044589
Length
500
STP Z 1060 FS
Item no.
6044591
Length
600
STP Z 10300 FS
Item no.
6044596
Length
3000

