Support profile end cap
Type EK 45 S
|Item no. 5901720
|EAN 4012197378165



Item no. / Type
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
End cap for TP support profiles, as protection against injuries and contamination.
Technical data
Dimensions
| Length | 16 mm |
|---|---|
| Width | 44 mm |
| Height | 49 mm |
Technical data
| Boyut | 44x49x16 |
|---|---|
| Material | Polyethylene |
| Colour | Black |
| Accessories | no |
| Spare part | no |
| Type of accessory Accessory/spare parts für renewable energy generation | Other |
| Suitable for a type of renewable energy generation | Photovoltaics |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0229 kg CO2e / 1 Adet |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Instructions and Aid (4)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
EK 45 S
5901720
EK 45 G
5901722
EK 45 S
Item no.
5901720
EK 45 G
Item no.
5901722




