Support strap
Type AHIS 8 FT
|Item no. 6019064
|EAN 4012196014477



Item no. / Type
6019064 / AHIS 8 FT
Width
60 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Support strap for right-angled connection of I supports.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Length | 160 mm |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Height | 4 mm |
Technical data
| Material thickness | 4 mm |
|---|---|
| With screw accessories | yes |
| Dimension | 160 x 60 x 4 |
| Dimension | 160x60 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
1,9695 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 1,9695 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
AHIS 8 FT
60
6019064
AHIS 8 FT
Item no.
6019064
Width
60


