Suspension bracket 50 FT
Type AHB 50 D4 FT
|Item no. 6066505
|EAN 4012196935895



Item no. / Type
6066505 / AHB 50 D4 FT
kN de F
0,35 kN
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Suspension bracket for chain or steel wire tensioning rope fastening of the luminaire support rail, type LTS 50, and the AZ small duct, type AZK 50.
Technical data
Dimensions
| Width | 62,8 mm |
|---|---|
| Height | 82,3 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Material thickness | 4 mm |
| Ayarlanabilir | no |
| Hinged | no |
| kN de F | 0,35 kN |
| Surface | Hot galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0591 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
kN de F
Item no.
AHB 50 D4 FT
0,35
6066505
AHB 50 D4 FT
Item no.
6066505
kN de F
0,35

