Suspension eyelet
Type 2085 M6 G
|Item no. 3464067
|EAN 4012195307334


Item no. / Type
Thread metric
Kırılma yükü
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Askı halkası M6
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 44,5 mm |
|---|---|
| Dimension b | 8 mm |
| Dimension d Ø | 24 mm |
| Dimension BØ | 15 mm |
| Dimension D | 40 mm |
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Kırılma yükü | 1,1 kN |
| Boyut | M6 |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Die-cast zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1822 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Thread metric
Kırılma yükü
Item no.
2085 M6 G
6
1,1
3464067
2085 M8 G
8
1,1
3464083
Thread metric
2085 M6 G
Item no.
3464067
Thread metric
6
Kırılma yükü
1,1
2085 M8 G
Item no.
3464083
Thread metric
8
Kırılma yükü
1,1
