T and intersection cover, for trunking type WDK 40040
Type WDK HT40040GR
|Item no. 6158544
|EAN 4012196581658



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Description
T and intersection cover for changing the direction of the WDK trunking. The fitting is preperforated at the side for the connection of different trunking cross-sections.
Technical data
Dimensions
| Length | 83 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Dimension H | 40 mm |
| Dimension b | 43 mm |
| Dimension a | 83 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 40 x 40 |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Kanal derinliği | 40 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 40x40mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0965 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HT40040GR
40
43
83
Stone grey; RAL 7030
6158544
WDK HT40040CW
40
43
83
Cream; RAL 9001
6161995
WDK HT40040LGR
40
43
83
Light grey; RAL 7035
6182917
WDK HT40040RW
40
43
83
Pure white; RAL 9010
6192548
Colour
WDK HT40040GR
Item no.
6158544
Dimension H
40
Dimension b
43
Dimension a
83
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HT40040CW
Item no.
6161995
Dimension H
40
Dimension b
43
Dimension a
83
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HT40040LGR
Item no.
6182917
Dimension H
40
Dimension b
43
Dimension a
83
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HT40040RW
Item no.
6192548
Dimension H
40
Dimension b
43
Dimension a
83
Colour
Pure white; RAL 9010

