T and intersection cover, for trunking type WDK 40090
Type WDK HK40090GR
|Item no. 6023142
|EAN 4012196024551



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
T and intersection cover for changing the direction of the WDK trunking. The fitting is preperforated at the side for the connection of different trunking cross-sections.
Technical data
Dimensions
| Length | 230 mm |
|---|---|
| Width | 90 mm |
| Height | 40 mm |
| Dimension H | 90 mm |
| Dimension b | 91 mm |
| Dimension a | 230 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 40 x 90 |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Kanal derinliği | 40 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 40x90mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3419 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HK40090GR
90
91
230
Stone grey; RAL 7030
6023142
WDK HK40090CW
90
91
230
Cream; RAL 9001
6162010
WDK HK40090LGR
90
91
230
Light grey; RAL 7035
6182933
WDK HK40090RW
90
91
230
Pure white; RAL 9010
6192564
Colour
WDK HK40090GR
Item no.
6023142
Dimension H
90
Dimension b
91
Dimension a
230
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HK40090CW
Item no.
6162010
Dimension H
90
Dimension b
91
Dimension a
230
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HK40090LGR
Item no.
6182933
Dimension H
90
Dimension b
91
Dimension a
230
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HK40090RW
Item no.
6192564
Dimension H
90
Dimension b
91
Dimension a
230
Colour
Pure white; RAL 9010

