T and intersection cover, for trunking type WDK 40110
Type WDK HK40110GR
|Item no. 6023339
|EAN 4012196025572



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
T and intersection cover for changing the direction of the WDK trunking. The fitting is preperforated at the side for the connection of different trunking cross-sections.
Technical data
Dimensions
| Length | 272 mm |
|---|---|
| Width | 110 mm |
| Height | 40 mm |
| Dimension H | 110 mm |
| Dimension b | 112 mm |
| Dimension a | 272 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 40 x 110 |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Kanal derinliği | 40 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 40x110mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3812 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HK40110GR
110
112
272
Stone grey; RAL 7030
6023339
WDK HK40110CW
110
112
272
Cream; RAL 9001
6162029
WDK HK40110LGR
110
112
272
Light grey; RAL 7035
6182941
WDK HK40110RW
110
112
272
Pure white; RAL 9010
6192572
Colour
WDK HK40110GR
Item no.
6023339
Dimension H
110
Dimension b
112
Dimension a
272
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HK40110CW
Item no.
6162029
Dimension H
110
Dimension b
112
Dimension a
272
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HK40110LGR
Item no.
6182941
Dimension H
110
Dimension b
112
Dimension a
272
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HK40110RW
Item no.
6192572
Dimension H
110
Dimension b
112
Dimension a
272
Colour
Pure white; RAL 9010

