T and intersection cover, for trunking type WDK 60060
Type WDK HK60060GR
|Item no. 6023223
|EAN 4012196025039



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
T and intersection cover for changing the direction of the WDK trunking. The fitting is preperforated at the side for the connection of different trunking cross-sections.
Technical data
Dimensions
| Length | 190 mm |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension H | 60 mm |
| Dimension b | 65 mm |
| Dimension a | 190 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 60 x 60 |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 60x60mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3507 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HK60060GR
60
65
190
Stone grey; RAL 7030
6023223
WDK HK60060CW
60
65
190
Cream; RAL 9001
6162207
WDK HK60060LGR
60
65
190
Light grey; RAL 7035
6183018
WDK HK60060RW
60
65
190
Pure white; RAL 9010
6192610
Colour
WDK HK60060GR
Item no.
6023223
Dimension H
60
Dimension b
65
Dimension a
190
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HK60060CW
Item no.
6162207
Dimension H
60
Dimension b
65
Dimension a
190
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HK60060LGR
Item no.
6183018
Dimension H
60
Dimension b
65
Dimension a
190
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HK60060RW
Item no.
6192610
Dimension H
60
Dimension b
65
Dimension a
190
Colour
Pure white; RAL 9010

