T and intersection cover, for trunking type WDK 60110
Type WDK HK60110GR
|Item no. 6023029
|EAN 4012196023950



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
T and intersection cover for changing the direction of the WDK trunking. The fitting is preperforated at the side for the connection of different trunking cross-sections.
Technical data
Dimensions
| Length | 272 mm |
|---|---|
| Width | 110 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension H | 110 mm |
| Dimension b | 114 mm |
| Dimension a | 272 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 60 x 110 |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 60x110mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,4563 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HK60110GR
110
114
272
Stone grey; RAL 7030
6023029
WDK HK60110CW
110
114
272
Cream; RAL 9001
6162223
WDK HK60110LGR
110
114
272
Light grey; RAL 7035
6183034
WDK HK60110RW
110
114
272
Pure white; RAL 9010
6192637
Colour
WDK HK60110GR
Item no.
6023029
Dimension H
110
Dimension b
114
Dimension a
272
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HK60110CW
Item no.
6162223
Dimension H
110
Dimension b
114
Dimension a
272
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HK60110LGR
Item no.
6183034
Dimension H
110
Dimension b
114
Dimension a
272
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HK60110RW
Item no.
6192637
Dimension H
110
Dimension b
114
Dimension a
272
Colour
Pure white; RAL 9010

