T and intersection cover, for trunking type WDK 60130
Type WDK HK60130GR
|Item no. 6023045
|EAN 4012196024070



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
T and intersection cover for changing the direction of the WDK trunking. The fitting is preperforated at the side for the connection of different trunking cross-sections.
Technical data
Dimensions
| Length | 272 mm |
|---|---|
| Width | 130 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension H | 130 mm |
| Dimension b | 65 mm |
| Dimension a | 272 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 60 x 130 |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 60x130mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,4828 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HK60130GR
130
65
272
Stone grey; RAL 7030
6023045
WDK HK60130CW
130
65
272
Cream; RAL 9001
6162231
WDK HK60130LGR
130
65
272
Light grey; RAL 7035
6183042
WDK HK60130RW
130
65
272
Pure white; RAL 9010
6192645
Colour
WDK HK60130GR
Item no.
6023045
Dimension H
130
Dimension b
65
Dimension a
272
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HK60130CW
Item no.
6162231
Dimension H
130
Dimension b
65
Dimension a
272
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HK60130LGR
Item no.
6183042
Dimension H
130
Dimension b
65
Dimension a
272
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HK60130RW
Item no.
6192645
Dimension H
130
Dimension b
65
Dimension a
272
Colour
Pure white; RAL 9010

