T branch piece 110 FS
Type WLT 1120 FS
|Item no. 6312632
|EAN 4012196302475



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Horizontal T branch piece, for all wide span cable ladders of 110 mm side height.
For further stabilisation, additional supports should be planned for the area of the fittings.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 500 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Wide-span version | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Side rail version | Flat profile |
| Type | Exit symmetrical |
| Yan parça kalınlığı | 2 mm |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 49,1497 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
WLT 1120 FS
200
2
6312632
WLT 1130 FS
300
2
6312640
WLT 1140 FS
400
2
6312659
WLT 1150 FS
500
2
6312667
WLT 1160 FS
600
2
6312675
Width
WLT 1120 FS
Item no.
6312632
Width
200
Yan parça kalınlığı
2
WLT 1130 FS
Item no.
6312640
Width
300
Yan parça kalınlığı
2
WLT 1140 FS
Item no.
6312659
Width
400
Yan parça kalınlığı
2
WLT 1150 FS
Item no.
6312667
Width
500
Yan parça kalınlığı
2
WLT 1160 FS
Item no.
6312675
Width
600
Yan parça kalınlığı
2


