T piece 35 FT
Type RT 310 FT
|Item no. 6038010
|EAN 4012197347222



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
T piece for the creation of a horizontal branch, fitting for lock and screw-on cable trays of side height 35 mm. Screw connection with FRS truss-head screws and M6 combination nuts. Can be used indoors and outdoors. Fastening material must be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,8 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Width of the branch | 100 mm |
| Type | T piece horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | 35x100 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
| Recommended quantity of bolts | 9 St. |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,0795 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RT 310 FT
100
Hot-dip galvanised
Steel
6038010
RT 320 FT
200
Hot-dip galvanised
Steel
6038012
RT 330 FT
300
Hot-dip galvanised
Steel
6038014
Width
RT 310 FT
Item no.
6038010
Width
100
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
RT 320 FT
Item no.
6038012
Width
200
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
RT 330 FT
Item no.
6038014
Width
300
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel

