T piece cover, for trunking type WDK 30045
Type WDK HT30045GR
|Item no. 6158552
|EAN 4012196641895



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Description
T-piece cover for changing the direction of the WDK trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 88 mm |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Height | 30 mm |
| Dimension H | 45 mm |
| Dimension b | 68 mm |
| Dimension a | 88 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 30 x 45 |
| Halojen İçermez | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Kanal derinliği | 30 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 30x45mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0653 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HT30045GR
45
68
88
Stone grey; RAL 7030
6158552
WDK HT30045CW
45
68
88
Cream; RAL 9001
6161987
WDK HT30045LGR
45
68
88
Light grey; RAL 7035
6182895
WDK HT30045RW
45
68
88
Pure white; RAL 9010
6192521
Colour
WDK HT30045GR
Item no.
6158552
Dimension H
45
Dimension b
68
Dimension a
88
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HT30045CW
Item no.
6161987
Dimension H
45
Dimension b
68
Dimension a
88
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HT30045LGR
Item no.
6182895
Dimension H
45
Dimension b
68
Dimension a
88
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HT30045RW
Item no.
6192521
Dimension H
45
Dimension b
68
Dimension a
88
Colour
Pure white; RAL 9010

