T piece for cable duct type LKM 60100
Type LKM T60100FS
|Item no. 6248209
|EAN 4012196317837



Item no. / Type
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
T piece including cover for changing the direction of the LKM ducts.
Equipotential bonding without additional aids, between base and cover
Equipotential bonding without additional aids, between base and cover
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 64 mm |
| Dimension a | 300 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 60 x 100 |
| Halojen İçermez | yes |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Çıkış yüksekliği | 64 mm |
| Çıkış genişliği | 100 mm |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Version for | Base and cover |
| Fastening type | Base perforation |
| Kanal derinliği | 64 mm |
| Kanal yüksekliği min. | 64 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 60x100mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,652 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (5)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension a
Colour
Item no.
LKM T60100FS
300
Çinko grisi
6248209
LKM T60100RW
300
Pure white; RAL 9010
6249701
Colour
LKM T60100FS
Item no.
6248209
Dimension a
300
Colour
Çinko grisi
LKM T60100RW
Item no.
6249701
Dimension a
300
Colour
Pure white; RAL 9010



