T piece, for cable trunking type LKM 60060
Type LKM T60060FS
|Item no. 6248187
|EAN 4012196503599



Item no. / Type
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
T piece including cover for changing the direction of the LKM trunking.
Equipotential bonding without additional aids, between base and cover
Equipotential bonding without additional aids, between base and cover
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Height | 64 mm |
| Dimension a | 300 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 60 x 60 |
| Halojen İçermez | yes |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Çıkış yüksekliği | 64 mm |
| Çıkış genişliği | 60 mm |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Version for | Base and cover |
| Fastening type | Base perforation |
| Kanal derinliği | 64 mm |
| Kanal yüksekliği min. | 64 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 60x60mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,0125 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension a
Colour
Item no.
LKM T60060FS
300
Çinko grisi
6248187
LKM T60060RW
300
Pure white; RAL 9010
6249671
Colour
LKM T60060FS
Item no.
6248187
Dimension a
300
Colour
Çinko grisi
LKM T60060RW
Item no.
6249671
Dimension a
300
Colour
Pure white; RAL 9010


