T piece, for cable trunking type LKM 60200
Type LKM T60200FS
|Item no. 6248225
|EAN 4012196317950



Item no. / Type
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
T piece including cover for changing the direction of the LKM trunking.
Equipotential bonding without additional aids, between base and cover
Equipotential bonding without additional aids, between base and cover
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 64 mm |
| Dimension a | 300 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 60 x 200 |
| Halojen İçermez | yes |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Çıkış yüksekliği | 64 mm |
| Çıkış genişliği | 200 mm |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Version for | Base and cover |
| Fastening type | Base perforation |
| Kanal derinliği | 64 mm |
| Kanal yüksekliği min. | 64 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 60x200mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,5732 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension a
Colour
Item no.
LKM T60200FS
300
Çinko grisi
6248225
LKM T60200RW
300
Pure white; RAL 9010
6249736
Colour
LKM T60200FS
Item no.
6248225
Dimension a
300
Colour
Çinko grisi
LKM T60200RW
Item no.
6249736
Dimension a
300
Colour
Pure white; RAL 9010


