T piece, without height adjustment units
Type OKB TS 25085 ON
|Item no. 7403836
|EAN 4012195845997



Item no. / Type
7403836 / OKB TS 25085 ON
Width
250 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Ready-to-mount connection of a trunking unit with a brush bar and a trunking unit for cable laying, consisting of trunking bases, two lids, height-adjustable side profiles and brush bar arranged on the wall side for cable alignment. The scope of delivery contains two lid butt seals and two connectors.
For height adjustment six levelling units are required.
For height adjustment six levelling units are required.
Technical data
Dimensions
| Length | 1000 mm |
|---|---|
| Width | 250 mm |
| Height | 93 mm |
| Dimension h | 85 mm |
Technical data
| Height-adjustment range, min. | 0 mm |
|---|---|
| Minimum screed height | 93 |
| Suitable for screed-covered underfloor ducts | no |
| Suitable for screed-flush closed underfloor ducts | no |
| Installation opening for on-floor tank | no |
| Seal installation option | no |
| Decouplable | yes |
| Floor plate | yes |
| Floor care | Dry |
| With equipotential bonding | no |
| Removable cover | yes |
| Cover fastening, locking | no |
| Mounting opening cover | no |
| With separating retainer | no |
| Suitable for expansion joint | no |
| With overhang | yes |
| Function | Branch |
| With connection opening | no |
| Suitable for flushfloor, open underfloor trunking | yes |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Separating retainer fastening | Plug |
Environmental Data
78,5261 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 78,5261 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (6)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
OKB TS 25085 ON
250
7403836
OKB TS 25085 ON
Item no.
7403836
Width
250

