Tension jack A4
Type 945 M6 A4
|Item no. 5300120
|EAN 4012195901174



Item no. / Type
Dimension A
Vida dişi
Dimension B
Dimension C
Kırılma yükü
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
With hook and eye, to DIN 1480.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 9 mm |
|---|---|
| Dimension B | 8,5 mm |
| Dimension C | 110 mm |
Technical data
| Span width | 80 mm |
|---|---|
| Vida dişi | M6 |
| Kırılma yükü | 2 kN |
| Çap İç | 9/8,5 mm |
| Length of clamping nut C | 110 mm |
| Boyut | M6 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4401 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5058 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension A
Vida dişi
Dimension B
Dimension C
Kırılma yükü
Item no.
945 M6 A4
9
M6
8,5
110
2
5300120
945 M10 A4
14
M10
13,5
125
5
5300124
945 M12 A4
16
M12
15,5
125
8
5300127
945 M16 A4
22
M16
19
170
10
5300132
Dimension A
Vida dişi
Dimension B
Dimension C
Kırılma yükü
945 M6 A4
Item no.
5300120
Dimension A
9
Vida dişi
M6
Dimension B
8,5
Dimension C
110
Kırılma yükü
2
945 M10 A4
Item no.
5300124
Dimension A
14
Vida dişi
M10
Dimension B
13,5
Dimension C
125
Kırılma yükü
5
945 M12 A4
Item no.
5300127
Dimension A
16
Vida dişi
M12
Dimension B
15,5
Dimension C
125
Kırılma yükü
8
945 M16 A4
Item no.
5300132
Dimension A
22
Vida dişi
M16
Dimension B
19
Dimension C
170
Kırılma yükü
10

