Terminal strip 16–35 mm², junction box, T series, X series
Type KL-T 16-35
|Item no. 2016195
|EAN 4012195896968



Item no. / Type
2016195 / KL-T 16-35
Anma gerilimi
400 V
Anma kesiti min.
16 mm²
Anma kesiti maks.
35 mm²
Bağlantı yeri sayısı
4
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Klemensler pirinç kaplama, çelik vidalar, elektro galvaniz kaplama ve şeffaf kaplama Anma kesiti mm², Anma gerilimi 400 V, 5 kutuplu, U biçimli klemensler ile, .
Technical data
Dimensions
| Length | 52 mm |
|---|---|
| Width | 24 mm |
| Height | 36 mm |
Technical data
| Kutup sayısı | 1 |
|---|---|
| Nominal current | 125 A |
| Anma gerilimi | 400 V |
| Explosion-tested version | hayır |
| Closing plate required | hayır |
| Insulation material | Thermoplast |
| Transparent | hayır |
| Number of screwless terminals per pole | 1 |
| Version of electrical connection 1 | Screw connection |
| Connection position | yanlamasına |
| Connectable conductor cross-section, single-wire, min. | 10 mm² |
| Connectable conductor cross-section, single-wire, max. | 35 mm² |
| Anma kesiti min. | 16 mm² |
| Anma kesiti maks. | 35 mm² |
| Kesit | Max. connectable conductors per terminal max. 4 x 35 mm², 4 x 25 mm², 8x16 mm² or 12 x 10 mm² mm² |
| Bağlantı yeri sayısı | 4 |
| Boyut | 35mm² |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1639 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Certificates (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Anma gerilimi
Anma kesiti min.
Anma kesiti maks.
Bağlantı yeri sayısı
Item no.
KL-T 16-35
400
16
35
4
2016195
KL-T 16-35
Item no.
2016195
Anma gerilimi
400
Anma kesiti min.
16
Anma kesiti maks.
35
Bağlantı yeri sayısı
4

