Terminal strip set with screw terminals for SDB 05
Type KLS-SDB 05
|Item no. 2008884
|EAN 4012196465835



Item no. / Type
2008884 / KLS-SDB 05
Length
82 mm
Anma gerilimi
450 V
Anma kesiti min.
6 mm²
Anma kesiti maks.
16 mm²
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Terminal strip set for the small distributors of the SDB series. The sets can be used to expand and equip empty small distributors of the SDB 05... type series.
Mounting instructions; hat rail with corresponding support and fastening material; 16 mm² protective conductor terminal; 16 mm² neutral conductor terminal
Mounting instructions; hat rail with corresponding support and fastening material; 16 mm² protective conductor terminal; 16 mm² neutral conductor terminal
The terminal strip set with screw terminals contains:
Technical data
Dimensions
| Length | 82 mm |
|---|---|
| Width | 20,5 mm |
| Height | 31 mm |
Technical data
| Nominal current | 100 A |
|---|---|
| Anma gerilimi | 450 V |
| Number of screwless terminals per pole | 4 |
| Anma kesiti min. | 6 mm² |
| Anma kesiti maks. | 16 mm² |
| Boyut | 121x15x4 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,4205 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Anma gerilimi
Anma kesiti min.
Anma kesiti maks.
Item no.
KLS-SDB 05
82
450
6
16
2008884
KLS-SDB 05
Item no.
2008884
Length
82
Anma gerilimi
450
Anma kesiti min.
6
Anma kesiti maks.
16

