Threaded rod A2 2000
Type TR M12 2M A2
|Item no. 3141316
|EAN 4012196096930



Item no. / Type
Length
Vida dişi
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Threaded rod to DIN 976.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Dimension L | 2000 mm |
| Dimension d | 12 mm |
Technical data
| Thread metric | 12 |
|---|---|
| Vida dişi | M12 |
| Kırılma yükü | 79,13 kN |
| Boyut | M12x2000mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
| Left thread | no |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Vida dişi
Item no.
TR M12 2M A2
2000
M12
3141316
TR M6 2M A2
2000
M6
3141328
TR M8 2M A2
2000
M8
3141330
TR M10 2M A2
2000
M10
3141339
Vida dişi
TR M12 2M A2
Item no.
3141316
Length
2000
Vida dişi
M12
TR M6 2M A2
Item no.
3141328
Length
2000
Vida dişi
M6
TR M8 2M A2
Item no.
3141330
Length
2000
Vida dişi
M8
TR M10 2M A2
Item no.
3141339
Length
2000
Vida dişi
M10
