Threaded rod A4 1000
Type TR M6 1M A4
|Item no. 3141482
|EAN 4012196098385



Item no. / Type
Length
Vida dişi
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Threaded rod to DIN 976.
Technical data
Dimensions
| Length | 1000 mm |
|---|---|
| Dimension L | 1000 mm |
| Dimension d | 6 mm |
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Vida dişi | M6 |
| Kırılma yükü | 22,61 kN |
| Boyut | M6x1000mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
| Left thread | no |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Vida dişi
Item no.
TR M6 1M A4
1000
M6
3141482
TR M8 1M A4
1000
M8
3141492
TR M10 1M A4
1000
M10
3141502
Vida dişi
TR M6 1M A4
Item no.
3141482
Length
1000
Vida dişi
M6
TR M8 1M A4
Item no.
3141492
Length
1000
Vida dişi
M8
TR M10 1M A4
Item no.
3141502
Length
1000
Vida dişi
M10
