TP profile FS
Type TPSG 3000 FS
|Item no. 6366090
|EAN 4012196079032



Item no. / Type
Length
Plate thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
TP profile with clamping lugs.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Height | 20 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Plate thickness | 2 mm |
| Delik türü | Without |
| Breakable | no |
| With toothing | no |
| Version for | Single profile |
| Profile shape | Flat profile |
| Boyut | 3000mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 9,6931 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Plate thickness
Item no.
TPSG 3000 FS
3000
2
6366090
TPSG 150L FS
150
2
6366533
TPSG 200L FS
200
2
6366536
TPSG 250L FS
250
2
6366539
TPSG 300L FS
300
2
6366542
TPSG 400L FS
400
2
6366545
TPSG 500L FS
500
2
6366548
TPSG 600L FS
600
2
6366551
TPSG 700L FS
700
2
6366554
Length
TPSG 3000 FS
Item no.
6366090
Length
3000
Plate thickness
2
TPSG 150L FS
Item no.
6366533
Length
150
Plate thickness
2
TPSG 200L FS
Item no.
6366536
Length
200
Plate thickness
2
TPSG 250L FS
Item no.
6366539
Length
250
Plate thickness
2
TPSG 300L FS
Item no.
6366542
Length
300
Plate thickness
2
TPSG 400L FS
Item no.
6366545
Length
400
Plate thickness
2
TPSG 500L FS
Item no.
6366548
Length
500
Plate thickness
2
TPSG 600L FS
Item no.
6366551
Length
600
Plate thickness
2
TPSG 700L FS
Item no.
6366554
Length
700
Plate thickness
2



