TP support / wall and support bracket FT
Type TPSAG 145 FT
|Item no. 6366131
|EAN 4012195076957



Item no. / Type
Width
kN de F
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
TP bracket with clamping lugs.
If the bracket is fastened directly to the wall or the profiles are screwed together, then, for reasons of stability, always use the spacer, type DS 4.
Technical data
Dimensions
| Length | 145 mm |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension L | 145 mm |
| Dimension B | 60 mm |
| Dimension H | 120 mm |
| Dimension W | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Genişlik min. | 100 |
| Genişlik maks. | 100 mm |
| Version for | Wall and support bracket |
| kN de F | 1,5 kN |
| Boyut | B145mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Müsaade edilen konsol yükü altında konsol ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
Destekler arası mesafe, m
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,7423 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (5)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
kN de F
Colour
Item no.
TPSAG 145 FT
120
1,5
Çinko grisi
6366131
TPSAG 195 FT
120
1
zinc
6366135
TPSAG 245 FT
60
0,9
zinc
6366139
TPSAG 345 FT
60
0,55
zinc
6366143
Width
kN de F
Colour
TPSAG 145 FT
Item no.
6366131
Width
120
kN de F
1,5
Colour
Çinko grisi
TPSAG 195 FT
Item no.
6366135
Width
120
kN de F
1
Colour
zinc
TPSAG 245 FT
Item no.
6366139
Width
60
kN de F
0,9
Colour
zinc
TPSAG 345 FT
Item no.
6366143
Width
60
kN de F
0,55
Colour
zinc




