TP wall and ceiling bracket A2
Type TPDG 145 A2
|Item no. 6365989
|EAN 4012195617747



Item no. / Type
Width
Height
Genişlik maks.
kN duvar olarak F
F in kN ceiling
Smallest selling unit: 6 piece
6piece
piece
Description
TP wall and ceiling bracket with clamping lugs for screwless mesh cable tray fastening.
If the wall and ceiling bracket is fastened directly to the wall or ceiling, then, for reasons of stability, always use the spacer, type DS 4.
Max. side height of the cable support system 60 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 175 mm |
|---|---|
| Width | 145 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension L | 50 mm |
| Dimension B | 145 mm |
| Dimension H | 175 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Genişlik min. | 100 |
| Genişlik maks. | 100 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | yes |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Version for | Suspension bracket (C clamp) |
| kN duvar olarak F | 1,4 kN |
| F in kN ceiling | 1,3 kN |
| Boyut | B145mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Müsaade edilen konsol yükü altında konsol ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
mm olarak konsol uzunlukları ile yük eğrisi
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,5396 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Genişlik maks.
kN duvar olarak F
F in kN ceiling
Colour
Item no.
TPDG 145 A2
145
60
100
1,4
1,3
stainless steel
6365989
TPDG 195 A2
195
60
150
1,05
0,95
stainless steel
6365991
TPDG 245 A2
245
60
200
0,87
0,8
stainless steel
6365993
TPDG 345 A2
345
60
300
0,55
0,5
stainless steel
6365995
Width
Genişlik maks.
kN duvar olarak F
F in kN ceiling
TPDG 145 A2
Item no.
6365989
Width
145
Height
60
Genişlik maks.
100
kN duvar olarak F
1,4
F in kN ceiling
1,3
Colour
stainless steel
TPDG 195 A2
Item no.
6365991
Width
195
Height
60
Genişlik maks.
150
kN duvar olarak F
1,05
F in kN ceiling
0,95
Colour
stainless steel
TPDG 245 A2
Item no.
6365993
Width
245
Height
60
Genişlik maks.
200
kN duvar olarak F
0,87
F in kN ceiling
0,8
Colour
stainless steel
TPDG 345 A2
Item no.
6365995
Width
345
Height
60
Genişlik maks.
300
kN duvar olarak F
0,55
F in kN ceiling
0,5
Colour
stainless steel


