TP wall and ceiling bracket FS
Type TPD 145 FS
|Item no. 6363806
|EAN 4012196198610



Item no. / Type
Width
Height
Genişlik maks.
kN duvar olarak F
F in kN ceiling
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
TP wall and ceiling bracket for universal use.
Important! If the wall and ceiling bracket is fixed directly to the wall or ceiling, then, for reasons of stability, always use the spacer, type DS 4.
Technical data
Dimensions
| Length | 145 mm |
|---|---|
| Width | 145 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 145 mm |
| Dimension H | 175 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Genişlik min. | 100 |
| Genişlik maks. | 100 mm |
| Ayarlanabilir | no |
| Kafes kablo kanalı için uygun | yes |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Version for | Suspension bracket (C clamp) |
| kN duvar olarak F | 1,4 kN |
| F in kN ceiling | 1,3 kN |
| Boyut | B145mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Müsaade edilen konsol yükü altında konsol ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
mm olarak konsol uzunlukları ile yük eğrisi
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,2184 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6406122
Truss-head bolt with flange nut FType
FRSB 6x12 F
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Genişlik maks.
kN duvar olarak F
F in kN ceiling
Colour
Item no.
TPD 145 FS
145
60
100
1,4
1,3
Çinko grisi
6363806
TPD 245 FS
245
60
200
0,87
0,8
Çinko grisi
6363814
TPD 345 FS
345
60
300
0,55
0,5
Çinko grisi
6363822
TPD 445 FS
445
60
400
0,45
0,35
Çinko grisi
6363826
TPD 545 FS
545
60
500
0,35
0,25
Çinko grisi
6363829
Width
Genişlik maks.
kN duvar olarak F
F in kN ceiling
TPD 145 FS
Item no.
6363806
Width
145
Height
60
Genişlik maks.
100
kN duvar olarak F
1,4
F in kN ceiling
1,3
Colour
Çinko grisi
TPD 245 FS
Item no.
6363814
Width
245
Height
60
Genişlik maks.
200
kN duvar olarak F
0,87
F in kN ceiling
0,8
Colour
Çinko grisi
TPD 345 FS
Item no.
6363822
Width
345
Height
60
Genişlik maks.
300
kN duvar olarak F
0,55
F in kN ceiling
0,5
Colour
Çinko grisi
TPD 445 FS
Item no.
6363826
Width
445
Height
60
Genişlik maks.
400
kN duvar olarak F
0,45
F in kN ceiling
0,35
Colour
Çinko grisi
TPD 545 FS
Item no.
6363829
Width
545
Height
60
Genişlik maks.
500
kN duvar olarak F
0,35
F in kN ceiling
0,25
Colour
Çinko grisi


