Trunking clamp, LKM, trunking width 100 mm
Type LKM K80
|Item no. 6249884
|EAN 4012196119233



Item no. / Type
6249884 / LKM K80
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
The duct clamp keeps the inserted cables in the duct, thus simplifying installation on walls and ceilings. The duct clamps are plugged onto the loop perforation and locked on the side wall. Suitable for duct width 100 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 25 mm |
|---|---|
| Width | 81 mm |
| Height | 49 mm |
| Dimension b | 81 mm |
| Dimension a | 25 mm |
| Dimension c | 49 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 60 x 100 |
| Halojen İçermez | yes |
| kendiliğinden sönen | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Potansiyel dengelemeli | no |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Fastening type | Lockable |
| Kanal genişliği | 100 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 80mm |
| Surface | galvanised, blue passivated |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,059 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
LKM K80
6249884
LKM K80
Item no.
6249884

