Trunking, type WDK 15030
Type WDK15030RW
|Item no. 6191010
|EAN 4012196794119



Item no. / Type
Length
Width
Height
Colour
Smallest selling unit: 32 m
32m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 17,5 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| NYM tipi kablo sayısı 3 x 1,5 mm² Ø 10,5 mm (kutusuz) | 2 |
| NYM tipi kablo sayısı 5 x 1,5 mm² Ø 12,0 mm (kutusuz) | 2 |
| NYM tipi kablo sayısı 3 x 2,5 mm² Ø 11,5 mm (kutusuz) | 2 |
| Usable cross-section | 375 mm² |
| Halojen İçermez | no |
| Sabit seperatör sayısı | 0 |
| Geçmeli seperatör sayısı | 0 |
| Kablo tutucu mandal | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Kanal bağlantı elemanı | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 15x30x2000 |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3602 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
WDK HI15030RW
6191843
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HA15030RW
6192149
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
WDK HF15030RW
6192750
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6193102
End piece, trunking type WDK 15030Type
WDK HE15030RW
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece

Item no. 6191843
Internal corner cover, trunking type WDK 15030Type
WDK HI15030RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece

Item no. 6192149
External corner cover, trunking type WDK 15030Type
WDK HA15030RW
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDK15030GR
2000
30
17,5
Stone grey; RAL 7030
6025005
WDK15030CW
2000
30
17,5
Cream; RAL 9001
6025013
WDK15030RW
2000
30
17,5
Pure white; RAL 9010
6191010
Colour
WDK15030GR
Item no.
6025005
Length
2000
Width
30
Height
17,5
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK15030CW
Item no.
6025013
Length
2000
Width
30
Height
17,5
Colour
Cream; RAL 9001
WDK15030RW
Item no.
6191010
Length
2000
Width
30
Height
17,5
Colour
Pure white; RAL 9010



