Trunking, type WDK 60090
Type WDK60090LGR
|Item no. 6027113
|EAN 4012196668052



Item no. / Type
Length
Width
Height
Colour
Smallest selling unit: 24 m
24m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Four cover fixing devices included.
Lid clamp can be moved along the entire length of the trunking.
Four cover fixing devices included.
Lid clamp can be moved along the entire length of the trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 90 mm |
| Height | 60 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| NYM tipi kablo sayısı 3 x 1,5 mm² Ø 10,5 mm (kutusuz) | 24 |
| NYM tipi kablo sayısı 5 x 1,5 mm² Ø 12,0 mm (kutusuz) | 18 |
| NYM tipi kablo sayısı 3 x 2,5 mm² Ø 11,5 mm (kutusuz) | 20 |
| Usable cross-section | 4236 mm² |
| Halojen İçermez | no |
| Sabit seperatör sayısı | 0 |
| Geçmeli seperatör sayısı | 1 |
| Kablo tutucu mandal | yes |
| Koruyucu folyo | no |
| Kanal bağlantı elemanı | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 60x90x2000 |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,9749 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
WDK HI60090LGR
6182208
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
WDK HA60090LGR
6182607
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
WDK HF60090LGR
6183417
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece

Item no. 6183816
End piece, trunking type WDK 60090Type
WDK HE60090LGR
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece

Item no. 6182208
Internal corner cover, trunking type WDK 60090Type
WDK HI60090LGR
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece

Item no. 6182607
External corner cover, trunking type WDK 60090Type
WDK HA60090LGR
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDK60090CW
2000
90
60
Cream; RAL 9001
6021913
WDK60090GR
2000
90
60
Stone grey; RAL 7030
6022006
WDK60090LGR
2000
90
60
Light grey; RAL 7035
6027113
WDK60090RW
2000
90
60
Pure white; RAL 9010
6191207
Colour
WDK60090CW
Item no.
6021913
Length
2000
Width
90
Height
60
Colour
Cream; RAL 9001
WDK60090GR
Item no.
6022006
Length
2000
Width
90
Height
60
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK60090LGR
Item no.
6027113
Length
2000
Width
90
Height
60
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK60090RW
Item no.
6191207
Length
2000
Width
90
Height
60
Colour
Pure white; RAL 9010




