Trunking unit, blank, height 60−110 mm
Type OKA-W3006050
|Item no. 7424422
|EAN 4012195244202



Item no. / Type
Length
Width
Kanal yüksekliği min.
Kanal yüksekliği maks.
Smallest selling unit: 2.4 m
2.4m
m
Description
Ready-to-mount trunking unit with three blanking lids for cable laying, consisting of the trunking base (floor trough with side and floor covering contact profiles) and trunking lid. Floor trough with holding straps for self-contacting mounting of separating retainers. The scope of delivery contains 6 height-adjustable fixing brackets, 6 screed anchors and lid butt seals (3x for nominal trunking widths of 200 and 300) or height-adjustable lid butt supports: 3x for nominal trunking width 400 and 6x for nominal trunking widths 500 and 600. Trunking lid screwed on for delivery.
Technical data
Dimensions
| Length | 2400 mm |
|---|---|
| Width | 300 mm |
Technical data
| Usable cross-section | 8100 mm² |
|---|---|
| Yol sayısı | 3 St. |
| Geçmeli seperatör sayısı | 2 |
| Kapaklar | 3 |
| Seviye ayarı aralığı min. | 60 mm |
| Seviye ayarı aralığı maks. | 110 mm |
| Asgari zemin yüksekliği | 60 |
| Sıva üstü kasa için montaj deliği | no |
| Conta montaj seçeneği | yes |
| Üst parçayı alt parçadan ayrı tutma seçenekleri | no |
| Taban sacı | yes |
| Potansiyel dengelemeli | no |
| Üst parça sökülebilir | yes |
| Geçmeli kapak tespitlemesi | no |
| Montaj deliği kapağı | no |
| Öngörülen montaj ünitesi sayısı | 3 |
| Seperatörlü | no |
| Cover material thickness | 4 |
| Uygun olduğu genleşme derzi | no |
| Çıkıntı var | yes |
| Montaj deliği sayısı | 0 |
| Bağlantı delikli | no |
| Mounting opening | Without |
| Kanal yüksekliği min. | 60 mm |
| Kanal yüksekliği maks. | 110 mm |
| Boyut | 2400x300x60 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Separating retainer fastening | Lock |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 60,716 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 7401988
Separating retainer, trunking height 40 mmType
OKA2 TW 40
Smallest selling unit: 2.4 m
2.4m
m
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Kapaklar
Kanal yüksekliği min.
Kanal yüksekliği maks.
Item no.
OKA-W2006050
2400
200
3
60
110
7424420
OKA-W3006050
2400
300
3
60
110
7424422
OKA-W4006050
2400
400
3
60
110
7424424
OKA-W5006050
2400
500
3
60
110
7424426
OKA-W6006050
2400
600
3
60
110
7424428
Width
OKA-W2006050
Item no.
7424420
Length
2400
Width
200
Kapaklar
3
Kanal yüksekliği min.
60
Kanal yüksekliği maks.
110
OKA-W3006050
Item no.
7424422
Length
2400
Width
300
Kapaklar
3
Kanal yüksekliği min.
60
Kanal yüksekliği maks.
110
OKA-W4006050
Item no.
7424424
Length
2400
Width
400
Kapaklar
3
Kanal yüksekliği min.
60
Kanal yüksekliği maks.
110
OKA-W5006050
Item no.
7424426
Length
2400
Width
500
Kapaklar
3
Kanal yüksekliği min.
60
Kanal yüksekliği maks.
110
OKA-W6006050
Item no.
7424428
Length
2400
Width
600
Kapaklar
3
Kanal yüksekliği min.
60
Kanal yüksekliği maks.
110

