Truss-head bolt with combination nut, V2A
Type FRSB M8x35 A2
|Item no. 3175608
|EAN 4012195849520



Item no. / Type
Length
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Truss-head bolt with square neck and combination nut.
Technical data
Dimensions
| Length | 35 mm |
|---|---|
| Dimension L | 35 mm |
| Dimension D | 8 mm |
Technical data
| Thread metric | 8 |
|---|---|
| Screw system | Miscellaneous |
| Thread type | Metric |
| With washer | hayır |
| With nut | evet |
| Self-locking | hayır |
| With flange | hayır |
| Full thread | evet |
| Boyut | M8x35/35mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
| Left thread | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,131 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Surface
Material
Item no.
FRSB M8x35 A2
35
Bright, treated
Stainless steel
3175608
FRSB M10x20 A2
20
Bright, treated
Stainless steel
3175620
FRSB M10x25 A2
25
Bright, treated
Stainless steel
3175625
Length
FRSB M8x35 A2
Item no.
3175608
Length
35
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel
FRSB M10x20 A2
Item no.
3175620
Length
20
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel
FRSB M10x25 A2
Item no.
3175625
Length
25
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel
