U support connector A2
Type VUS 7 A2
|Item no. 6018408
|EAN 4012196014354



Item no. / Type
6018408 / VUS 7 A2
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
U support connector to connect US 7 supports.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Length | 190 mm |
|---|---|
| Width | 61 mm |
| Height | 45 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
|---|---|
| Material thickness | 4 mm |
| Hole size | 13 x 26 |
| Profile shape | U profile |
| Delik türü | 3 sides perforated |
| Drill hole spacing, centre | 50 mm |
| With screw accessories | yes |
| Ölçü | 61 x 45 x 190 |
| Suitable for profile shapes | U profile |
| Boyut | 190x61 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 6,5018 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
VUS 7 A2
6018408
VUS 7 A2
Item no.
6018408


