Universal connector 100 FS
Type RUVK 100 FS
|Item no. 6067870
|EAN 4012196446292



Item no. / Type
6067870 / RUVK 100 FS
Height
88 mm
Plate thickness
2 mm
Colour
zinc
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Universal connector for horizontal straight and angle connections of walkable cable trays. In an angled state, with additional cable protection through flattened edges. Including fastening material.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Height | 88 mm |
Technical data
| Plate thickness | 2 mm |
|---|---|
| Vida sayısı | 8 St. |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | yes |
| Ölçü | 100x200 |
| Suitable for cable support system width, min. | 100 mm |
| Suitable for cable support system width, max. | 600 mm |
| Suitable for cable tray system height | 100 mm |
| Version for | Straight and angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 100x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,8726 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (6)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Colour
Item no.
RUVK 100 FS
88
2
Çinko grisi
6067870
RUVK 100 FS
Item no.
6067870
Height
88
Plate thickness
2
Colour
Çinko grisi

