Universal downpipe clip 60−130 mm A2
Type 301 V-VA
|Item no. 5350905
|EAN 4012195426912



Item no. / Type
5350905 / 301 V-VA
Material
Stainless steel 1.4301
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
• Adjustable for pipe diameter of 60−130 mm
• With 2 connection holes Ø 7 mm
• With 1 connection hole Ø 9 mm
• With 1 connection hole Ø 11 mm
• Incl. hexagonal bolt M6 x 20 and M6 nut
• With 2 connection holes Ø 7 mm
• With 1 connection hole Ø 9 mm
• With 1 connection hole Ø 11 mm
• Incl. hexagonal bolt M6 x 20 and M6 nut
Technical data
Technical data
| Patlamaya karşı korumalı | no |
|---|---|
| İki metalli bağlantı elemanı | no |
| Integrated round conductor guide | no |
| Connection hole | 11 mm |
| Boyut | 420mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Clamping range, min. | 60 mm |
| Clamping range, max. | 130 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,6663 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material
Item no.
301 V-VA
Stainless steel 1.4301
5350905
301 V-VA
Item no.
5350905
Material
Stainless steel 1.4301

