Universal stand UniBase Glue for glueing
Type UniBase Glue
|Item no. 5403395
|EAN 4012197378035



Item no. / Type
5403395 / UniBase Glue
Smallest selling unit: 16 piece
16piece
piece
Description
Universal stand for gluing on flat roofs. Can be used for routing cables with cable trays or mesh cable trays in conjunction with 165 MBG HGRM roof conductor holders. Gluing collar must be selected according to the substrate.
Technical data
Dimensions
| Length | 314 mm |
|---|---|
| Width | 314 mm |
| Height | 78 mm |
Technical data
| Diameter | 314 mm |
|---|---|
| Uyumluluk | 5 mm |
| Material | Acrylnitrile-styrene-acrylester |
| Colour | Black |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0088 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
OTSC 6,0x40 A4
3191082
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
UniBase Glue Bit
5403410
Smallest selling unit: 16 piece
16piece
piece

Item no. 5403397
Adapter for TP 45 support profileType
UniBase TMP
Smallest selling unit: 16 piece
16piece
piece

Item no. 3191082
Chipboard screw, with Torx, countersunk head, stainless steelType
OTSC 6,0x40 A4
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece

Item no. 5403410
Fastening sleeve UniBase Glue BitType
UniBase Glue Bit
Smallest selling unit: 16 piece
16piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
UniBase Glue
5403395
UniBase Glue
Item no.
5403395

