USB 2.0/3.0 connection, 1 module, slanting outlet, as screw connection
Type MTS-U3A S RW1
|Item no. 6104886
|EAN 4012195899389



Item no. / Type
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Multimedia support with one USB 3.0 connection socket, slanting cable outlet, with labelling panel, USB 3.0 type A socket with screw connection. Support plate with locking fastening, suitable for horizontal and vertical installation in the system environment.
For installation in Rapid 45 device installation ducts, Rapid 80 device installation ducts, service poles and underfloor systems.
For installation in Rapid 45 device installation ducts, Rapid 80 device installation ducts, service poles and underfloor systems.
Technical data
Dimensions
| Width | 45 mm |
|---|---|
| Height | 45 mm |
Technical data
| Hinged cover | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Ünite sayısı | 1 |
| Çekme yükü azaltma imkanı | no |
| Koruma sınıfı | IP20 |
| Support ring | no |
| With dust protection | no |
| With printed label | yes |
| Lamp-wire connector | no |
| Depth | 26 mm |
| Surface version | Matt |
| Transparent | no |
| Combination | Basic element with central cover plate |
| Use | USB |
| Labelling panel | With labelling panel |
| Fastening type | Lock |
| Boyut | 45x45mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3596 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Use
Colour
Outlet direction
Item no.
MTS-U3A S RW1
USB
Pure white; RAL 9010
6104886
MTS-U3A S SWGR1
USB
Black-grey; RAL 7021
Sloping
6104889
MTS-U3A S AL1
USB
Aluminium painted
6104892
Colour
MTS-U3A S RW1
Item no.
6104886
Use
USB
Colour
Pure white; RAL 9010
MTS-U3A S SWGR1
Item no.
6104889
Use
USB
Colour
Black-grey; RAL 7021
Outlet direction
Sloping
MTS-U3A S AL1
Item no.
6104892
Use
USB
Colour
Aluminium painted


