UTC3 W with 2 protective contact sockets, white
Type UTC3 W W2
|Item no. 7404610
|EAN 4012196687725



Item no. / Type
7404610 / UTC3 W W2
Length
175 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
The ready-for-connection UTC3 universal support has 2 pre-installed 33° protective contact sockets in white of 16 A and one blanking cover for retroinstallation of an installation device of the Modul 45 or Modul 45connect series. Suitable for VL connection cables and device installation units of nominal size 2, 4, R4, 6 and R7.
PVC connection cable with connector, 3-pin, type WINSTA® MIDI.
The ready-for-connection UTC3 universal support has 2 pre-installed 33° protective contact sockets in white with 16 A and one blanking cover for retroinstallation of an installation device of the Modul 45 or Modul 45connect series.
PVC connection cable with connector, 3-pin, type WINSTA® MIDI
PVC connection cable with connector, 3-pin, type WINSTA® MIDI.
The ready-for-connection UTC3 universal support has 2 pre-installed 33° protective contact sockets in white with 16 A and one blanking cover for retroinstallation of an installation device of the Modul 45 or Modul 45connect series.
PVC connection cable with connector, 3-pin, type WINSTA® MIDI
Technical data
Dimensions
| Length | 175 mm |
|---|---|
| Width | 76 mm |
| Height | 60 mm |
Technical data
| Line cross-section | 2,5 mm² |
|---|---|
| Cable length | 300 mm |
| Monte edilebilir cihaz sayısı | 3 |
| Surge protection | no |
| Plug connector system, system-specific | yes |
| Connection cable, halogen-free | no |
| Plug-in system | WINSTA® MIDI |
| Circuit | 1 |
| Version for | Double pure white |
| Boyut | 165x76x45 |
| Material | Polyamide |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,918 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
UTC3 W W2
175
7404610
UTC3 W W2
Item no.
7404610
Length
175
