UTC4 W with 2 protective contact sockets, orange
Type UTC4 W OR2
|Item no. 7404613
|EAN 4012196687749



Item no. / Type
7404613 / UTC4 W OR2
Length
218 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
The ready-for-connection UTC4 universal support has 2 pre-installed 33° protective contact sockets of 16 A and 2 blanking covers for retroinstallation of 2 installation devices of the Modul 45 series. Suitable for VL connection cables and device installation units of nominal size R7, R9 and 9.
PVC connection cable with connector, 3-pin, type WINSTA® MIDI.
The ready-for-connection UTC4 universal support has 2 pre-installed 33° protective contact sockets of 16 A and 2 blanking covers for retroinstallation of 2 installation devices of the Modul 45 series.
PVC connection cable with connector, 3-pin, type WINSTA® MIDI
PVC connection cable with connector, 3-pin, type WINSTA® MIDI.
The ready-for-connection UTC4 universal support has 2 pre-installed 33° protective contact sockets of 16 A and 2 blanking covers for retroinstallation of 2 installation devices of the Modul 45 series.
PVC connection cable with connector, 3-pin, type WINSTA® MIDI
Technical data
Dimensions
| Length | 218 mm |
|---|---|
| Width | 76 mm |
| Height | 60 mm |
Technical data
| Line cross-section | 2,5 mm² |
|---|---|
| Cable length | 300 mm |
| Monte edilebilir cihaz sayısı | 4 |
| Surge protection | no |
| Plug connector system, system-specific | yes |
| Connection cable, halogen-free | no |
| Plug-in system | WINSTA® MIDI |
| Circuit | 1 |
| Version for | Double pure orange |
| Boyut | 208x76x45 |
| Material | Polyamide |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,0084 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
UTC4 W OR2
218
7404613
UTC4 W OR2
Item no.
7404613
Length
218
