UVS energy distributor with plug connection, normal circuit
Type UVS-WIN 6S
|Item no. 6107986
|EAN 4012196688173



Item no. / Type
6107986 / UVS-WIN 6S
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Input: 1x three-phase circuit using a self-locking plug connector, 5-pin, type WINSTA® MIDI (connector part).
Output: 6 self-locking plug connectors, 3-pin, in black, 25 A, type WINSTA® MIDI (socket part: 2x L1, 2x L2, 2x L3).
Internal wiring: PVC non-sheathed cable H07V-U2.5.
Input: 1x three-phase circuit using a self-locking plug connector, 5-pin, type WINSTA® MIDI (connector part).
Output: 6 self-locking plug connectors, 3-pin, in black, 25 A, type WINSTA® MIDI (socket part: 2x L1, 2x L2, 2x L3).
Internal wiring: PVC non-sheathed cable H07V-U2.5.
Output: 6 self-locking plug connectors, 3-pin, in black, 25 A, type WINSTA® MIDI (socket part: 2x L1, 2x L2, 2x L3).
Internal wiring: PVC non-sheathed cable H07V-U2.5.
Input: 1x three-phase circuit using a self-locking plug connector, 5-pin, type WINSTA® MIDI (connector part).
Output: 6 self-locking plug connectors, 3-pin, in black, 25 A, type WINSTA® MIDI (socket part: 2x L1, 2x L2, 2x L3).
Internal wiring: PVC non-sheathed cable H07V-U2.5.
Technical data
Dimensions
| Length | 196 mm |
|---|---|
| Width | 149 mm |
| Height | 46 mm |
Technical data
| No. of outlets | 6 |
|---|---|
| Plug connector system, system-specific | yes |
| Input | 5-pole |
| Connection type | Plug-in system |
| Number of input circuits | 1 |
| Colour of the plug connector system | Black |
| Cross-section of the connection cable | 4 mm² |
| Boyut | 150x163x46 |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,2154 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
UVS-WIN 6S
6107986
UVS-WIN 6S
Item no.
6107986

